Android, pērkami bloggeri un emocijas

Izlasīju Krizdabz emocionālo rakstu, kurā viņš pēc “WINDOWS BUILD” apmeklēšanas sūkstās, kāpēc viņam neiet pie sirds Android OS un iekārtas, uz kurām tas uzstādīts.

Ikdienā lietoju Nexus S, uz kura darbojas Android 2.3.4. Neskatoties uz to, ka ir manītas dažādas nepilnības, es pilnīgi noteikti neesmu saskāries ar tik daudzām Android ekosistēmas problēmām, tāpēc uzrakstīšu savus komentārus.

Apskatīšu un pakomentēšu viņa raksta apakštēmas.

Android vēl nav stabila platforma, ierīces bremzē un karas

Zem šī virsraksta pieminētas vairākus gadus vecas ierīces, Cyanogen Mod, kas ir trešo pušu izstrādāta Android modifikācija un nekur netiek minētas jaunākas iekārtas, uz kurām manīts nestabilais droīds.

Kur tad ir tie aparāti?

 

Pat jaudīgi dzelži negarantē normālu darbību

Problēmas:

 • ātrdarbības problēmas uz jaudīgām ierīcēm (>= divkodolu 1GHZ procesori, 1GB RAM)

Mani komentāri:

Diemžēl, nav minēti piemēri. Man pašam nav nācies novērot sistēmas lēnumu kā tādu. Ir konkrētas aplikācijas, kuras ir slikti uzrakstītas (piemēram Skype), bet tas neko neliecina par operētājsistēmu.

Ātrdarbības problēmas var rasties arī tad, ja vienlaicīgi tiek darbinātas pārāk daudzas prasīgas programmas, bet arī tā ir lietotāja vaina.

 

Daudz ražotāju, daudz ierīču – daudz problēmu

Problēmas:

 • pārāk lielā ierīču dažādība
 • problēmas, kas saistītas ar ierīču programmatūras atjaunināšanu
 • sliktais ierīču dizains.

Mani komentāri:

Izvēlies to, kura tev vairāk tīk vai to, kurš nesenāk iznācis. Varbūt palasi kādu apskatu vai tehnisko specifikāciju. Ir daudzi veidi kā izvēlēties iekārtu. Es izvēlējos Nexus S, jo tas ir vairāk vai mazāk Google aparāts un priekš manis norādīja uz labāku programmatūras saderību un ilgāku atjauninājumu saņemšanu.

Ja gribi regulāri saņemt atjauninājumus, nelieto 3 gadus vecu Android iekārtu. Vai vēl pastāv tik liela problēma ar atjauninājumu saņemšanu jaunākām iekārtām?

Par gaumi nestrīdas. 🙂

 

Draņķīgas programmas

Minētās problēmas:

 • programmas patērē pārāk daudz telefona resursus un bieži jālādē baterija
 • ierīču ražotāji pievieno savas, zemas kvalitātes programmas, kuras nav iespējams izdzēst
 • Android Market pārāk daudz sliktas kvalitātes programmas
 • spēļu ideju kopēšana no iOS spēlēm
 • nav pietiekoši daudz programmu planšetēm
 • pārāk demokrātiskā Android Market dēļ, tajā ielavās kaitnieciskās programmas

Mani komentāri:

Varu piekrist par to, ka daudzas programmas ir slikti izstrādātas. Bet šī iemesla dēļ Android Market pastāv reitingi un apskati, kas palīdz apzināties iespējamās problēmas, kuras saistītas ar katru programmu.

Uz Android var ērti apskatīt enerģijas patēriņu uz katru programmu, kas palīdz apzināties problemātiskās aplikācijas. Cik esmu novērojis, vienīgās programmas, kuras dīkstāvē patērējušas vairāk enerģiju kā gribētos, ir Skype un Google Maps (pēc pēdējiem atjauninājumiem). Ja es šādas programmas pamanu, tās tiek dzēstas un problēma ir atrisināta, iesaku šo metodi visiem. 🙂

Ierīču ražotāju pievienotās programmas un modificētie lietotāju interfeisi bija viens no iemesliem, kāpēc pirku tieši Google Nexus S. Ir skaidrs, ka ražotāji steigā strādājot pie jaunajiem telefoniem, neizveidos tās kvalitatīvākās programmas. Ja gribi, lai iekārta darbotos labi, lieto to tādu, kādu to paredzēja sistēmas izstrādātāji. (Tikpat nelietojami būtu iOS, ja to ļautu modificēt dažādiem ražotājiem.)

Par ideju vai pat pašu spēļu portēšanu starp sistēmām nevajadzētu pārāk satraukties. Mani pilnīgi noteikti neapbēdina tas, ka uz Android ir pieejamas tādas spēles kā Angry Birds un Cut the rope.

Google tikai uz šī gada beigām ir solījis izlaist vienoto Android, kas būtu domāts gan priekš planšetēm, gan telefoniem. Risinājums vienkāršs – gaidam jauno Andoid Google komplektēto planšeti (kā tas ir ar Google telefoniem Nexus).

Kaitnieciskās programmas telefonā var uzrasties tikai līko pirkstu dēļ, jo uz Android pastāv lieliska programmu tiesību sistēma, kas ļauj konkrētai programmai darīt tikai to, ko tā pieprasījusi instalācijas laikā. Ja “spēlīte” prasa pieeju kontaktiem, zvanīšanai, SMS sūtīšanai un pieejai pie atmiņas kartes, neinstalē to!

 

Android atvērtība ir mīts

Minētās problēmas:

 • bez rūtošanas nevar tikt pie visas sistēmas
 • rūtošana var sabojāt telefonu
 • programmas Android Market nav atvērtas

Mani komentāri:

Būtu muļķīgi lietotājam piedāvāt nedrošu sistēmu, vai ne? Tāpēc parastais telefona lietotājs netiek pie root lietotāja. Rūtošana ir domāta tikai advancētiem lietotājiem, un tas vien, ka vari norūtot savu telefonu, vai tikt pie sistēmas izejas koda norāda uz to, ka sistēma ir gana atvērta.

Nerūto, ja nezini ko dari, tad nesabojāsi iekārtu.

Cilvēki ar savām programmām mēģina pelnīt iztiku, tāpēc būtu idiotiski cerēt, ka visas programmas būs ar atvērtu izejas kodu. Ir programmas, kurām source ir pieejams un ir tādas, kurām nav. Tava brīva izvēle, kuras vēlies lietot.

 

Bet ko tad lai lieto?

Elementāri, lieto to, kas pašam patīk!

 

P.S.

Kristapa rakstā bija manāma “WINDOWS BUILD” ietekme, iespējams, ka pat materiāls labums.

Konkrēti piemēri tika nosaukti tikai saistībā ar daudzus gadus vecām iekārtām.

Minētās problēmas nav unikālas Android operētājsistēmai.

75% gadījumos vainīgs curve_hands.dll (vai šajā gadījumā curve_hands.so vai curve_hands.apk). Šajā gadījumā gan nedaudz brīnos, jo Kristaps studēja IT @ RTU DITF? Varbūt kļūdos…

Iespējams, sākšu sūkstīties par man nepieņemajām Android problēmām, ja tās netiks izlabotas ar nākamo lielo Android versiju. 😀 Un pat tad, tās nav tik lielas, lai es būtu kopumā neapmierināts.

Join the Conversation

22 Comments

  1. Ja apskati tiktu veidoti tikai par tām ierīcēm, kas interesē mani, tad apskatu sadaļa būtu reizes desmit tukšāka. Es izvērtēju pats par kurām ierīcēm ir vērts runāt un kuras nav pieminēšanas vērtas. Protams, to visu ietekmē arī manas iespējas, jo apskatu veidošana visos laikos ir bijusi hobija līmenī un nevis apmaksāts darbs. Un nevarētu teikt, ka šis process ir īss un bezproblemātisks. Un kā gan man kāds var likt darīt kaut ko, kas nav manos plānos? Tad būtu jāsagūsta un nebrīvē jātur mana ģimene un es šaubos, ka kāds brends būtu gatavs uz šādām darbībām.

   Tu piemini, ka lieto Nexus S un cik nu esmu iespējis paspēlēties ar šo tālruni, tad jāsaka, ka tas ir viens no nedaudzajiem pozitīvajiem Android ierīču piemēriem. Kādus vēl Android telefonus esi ikdienā lietojis vai tā nopietnāk pabakstījis? Es par to, ka ir grūti redzēt lielo bildi, ja darbojas tikai ar vienu konkrētu ierīci īsu laika posmu.

   Es savu viedokli nevienam neuzspiežu, bet savā resursā paturu iespēju runāt par savu pieredzi, kas vairāku gadu gaitā veidojusies diendienā darbojoties ar konkrēto tehnoloģiju un ierīcēm. Es uzskatu, ka šīs lietas ir jāzina maniem lasītājiem, lai viņi var izvērtēt savu rīcību un pieņemt pareizos lēmumus.

   1. Māsas meita ir laimīga wildfire S lietotāja, kura ar android saskaras pirmo reizi un ar tik modernu telefonu vispār. Lieto jau vairāk kā mēnesi un ir tikai pozitīvas atsauksmes. Tā, ka liekas ka raksts vairāk tendēts uz visiem topošajiem android lietotājiem, kas neko par to nezin. 🙂

    1. Ja godīgi, veidojot to rakstu, man nebija konkrētas domas kam to tendēt. Un man nešķiet, ka šos trūkumus var labi redzēt cilvēki, kas tikko pāriet uz Android no kādas vienkāršākas ierīces. Izmaiņa uz labo pusi ir tik milzīga, ka sajūsma nomāc pilnīgi visas citas domas. Un raksta komentāri norāda, ka manam viedoklim vairāk piekrīt tehniski advancētāki cilvēki, kas savā dzīvē ir iespējuši izbakstīties ar daudzām un dažādām ierīcēm. Bet atkārtošos vēlreiz, raksts nav tendēts kādai konkrētai mērķauditorijai. Es tikai priecāšos, ja kāds no tā spēs gūt sev kādas atziņas. Katram galu galā jau savs personīgs viedoklis par apkārtējo pasauli veidojas.

     1. Raksts sanācis tik emocionāls un kategorisks, ka, es baidos, daudzi lasītāji nevis guva atziņas, bet sacepās un aizgāja liesmot uz komentāriem un saviem blogiem… 🙂

   2. ha haa.. pag tev ir ilga pieredze ar Android? Un cik ilga pieredze te ir ar win Build? vai nav mazliet pāragri pateikt ka viens ir mēsls no abiem? Uz cik iekārtam tu esi winBuild testējis? Android atšķirībā no iOS dod iespēju izvēlēties (no dažādiem ražotājiem, dažādiem dizainiem, dažādām cenām).. un tas ir neatsverami..

   3. Esmu paspaidījis dažus pavecākus HTC un vēl veselu lērumu iekārtu, kuras pieejamas Bites salonos. Jā, tie nestandarta UI un aplikācijas pat out of the box ir palēni.
    Tā nu es izsecināju, ka jāņem telefons, kura komplektēšanā piedalījies Google. Nexus S bija vienīgā izvēle, jo Nexus One ir novecojis un Nexus S 4G versija vēl nebija pieejama un pagaidām neredzu nepieciešamību pēc 4G.
    Izvēle bija tik vienkārša kā cilvēkiem, kuri lieto iPhone. Pat vēl vienkāršāka, jo nebija jāizvēlās ietilpības apjoms. 😀

    Standarta UI ir labs un nekad nav prasījies Sense UI vai citas modifikācijas.
    Programmas un Widgeti ir daudzi un dažādi. Ir tādi, kuri ne pa jokam ielago (un tādā veidā izpelnās “Uninstall”) un ir tādi, kuri strādā lieliski.
    Iesaku Android blogā vairāk koncentrēties uz ieteicamajām aplikācijām un tehniskajiem sīkumiem/trikiem, nekā apskatīt visas tās iekārtas, kuras iebremzē.
    Varētu katru mēnesi uzskaitīt iekārtas, kuras likās pārāk sliktas un apskatīt tās, kuras izcēlās ar kaut ko pozitīvu.

    Vēl nedaudz par Nexus S… Normāli lietojot (nedaudz browseris, twitter, telefona zvani), divas/trīs dienas izvelk bez problēmām.
    Klausoties mūziku, vai daudz lasot grāmatas (ekrāns ieslēgts 90%), jālādē dienas beigās.
    Apbēdina, ka nav gorilla glass.

    1. Redzi, tu konkrēti zināji ko gribi nopirkt un veici apdomātu pirkumu. To nevar teikt par vairumu lēto Android telefonu saimniekiem. Tu pats arī atzini, ka daudzo ražotāju pašu veidotie UI ir visnotaļ draņķīgi – tieši to pašu es arī savā rakstā norādīju.

     android.lv nav viena cilvēka darbs – es visos laikos esmu aicinājis šajā blogā rakstīt arī citiem cilvēkiem. Kopā mēs veidojam community. Tikai pieredze rāda, ka pa šiem gadiem tikai kādi 2-3 cilvēki ir spējuši izžmiegt vairāk par pāris ierakstiem. Es piekrītu tam ko saki potenciālā satura sakarā un personīgi aicinu piereģistrēties un dot savu ieguldījumu LV Android community. Tā nekur nepazudīs tikai tāpēc vien, ka man ir pretenzijas pret konkrētām lietām un ir svarīgi nodrošināt noderīgu saturu cilvēkiem, kas turpina un sāks lietot Android ierīces.

    2. Redz, tu pats atbildi. Esi lietojis dažus vecākus telefonus tikai salonā un pat tad pasaki, ka tie ir lēni jau sākumā (bez 10+ aplikācijām, kas tiek uzinstalētas vēlāk). 300+ Ls telefonam tas neliekas pareizi.

     Ilgākā laika posmā, izmēģinot visu cenu kategoriju androīdus un palietojot tos arī ilgāku laiku, domas kļūst savādākas. Vēl savādāk ir, ja par to esi palīdzējis citiem, tādā veidā redzot un dzirdot par vēl čupiņu telefonu.

     1. Nē, tur jau tā liet, ka tie telefoni jau no sākuma ir ar liekiem krāmiem.
      HTC, Samsung, LG un pārējie uzliek pa virsu savas programmas, savus grafiskos interfeisus un citas nevajadzīgas lietas.

      Tie, kurus paspaidīju bija zem 300 Ls un publiskā lietošanā, kas nozīmē, ka tur bija vairāk kā vajag sainstalēts pa virsu.

      Gribi labu Android telefonu? Paskaties tos, kuru komplektēšanā piedalās OS izstrādātājs Google un redzēsi labākos (un pat ne dārgākos), turklāt izvēli padara vieglāku daži esošie telefona modeļi (Nexus One, Nexus S un Nexus S ar 4G tīklu).

 1. Uzreiz jau likās jocīgi atbraucot no W BUILD uzrakstīt ko tādu, līdz WP slavināšanai arī nav ilgi jāgaida…. Android OS ir ok, tiešam ja ko nejēdz nelien iekšā sistēmā un nekačā visu kas pagadās…

  1. Ja es gribu, lai mans telefons darbojas, esmu spiests līst sistēmā un dzēst visādus, atvainojos, sūda kešus. Un tas tāpēc, lai pēc nedēļas necik daudz telefona lietošanas atkal saņemtu paziņojumu, ka atmiņa ir pilna.

   1. Neesmu līdis sistēmā un dzēsis cache vai kā savādāk mocījies. Jaunajiem Android telefoniem atmiņa pietiek normālai lietošanai un ja vien neveic kādu noslodzes testu, tad minētajam paziņojumam nevajadzētu parādīties.

    Protams, ja tev ir pirms 3 gadiem ražots Android telefons, nebrīnies, jo tajā laikā pat iPhone neļāva darbināt vairākas aplikācijas reizē, šī iemesla dēļ.

    Starp citu, tajos pašos Bites salonos nav pieejami jaunākie tālruņu modeļi un cenas arī nav tās labākās. Savējo sūtīju no Anglijas, jo tur lētāk un jaunie modeļi ātrāk pieejami.

    Uz kura telefona saskāries ar atmiņas trūkumu?

 2. Es pat teiktu drosmīgs gājiens no Krizdabz puses mēģināt noskaidrot mobilo telefonu potenciālās un nepotenciālās tehnoloģijas. Drīzāk gribētu redzēt mēģinājumu segmentēt, un kas būtu tas, kas liktu viena segmenta lietotājam pāriet uz citu (piemēram no iPhone uz Android vai Nokia).

 3. Kāds sakars windows build un krizdabz rakstam par Android? Nopirka, piekukuļoja! Tik daudz emociju 🙂
  Raksts labs un argumentēts. Es vēl varētu daudz skarbu vārdu par Android izstrādi piebilst, nu ir ļoti daudz darba google un partneriem jāpieliek lai sistēma darbotos nevainojami.
  Ja šī raksta autoram nepieciešami konkrēti piemēri par lēndarbību utt., ieteiktu palasīt Samsung GalaxyS lietotāju atsauksmes par saviem aparātiem. Ar ražotāja Android versiju tas nebija lietojams, pēc pāris dienu lietošanas sāka šausmīgi bremzēt un gps slikti uztvēra jau no pirmās dienas. Entuziastu ROM versijas šo aparātu padarīja ērti lietojamu. Ar GalaxyS 2 situācija jau ir labāka, bet atjauninājumu ir jāgaida mūžību. Abus aparātus esmu lietojis pat (GS2 turpinu lietot) un dalos ar personīgo pieredzi. Htc Legend, desire, desire HD arī bijuši lietošanā, tiem ar softu un atjauninājumiem situācija ir labāka, bet baterijas darbības laiks zem katras kritikas. DesireHD turēja no 4-8 stundām! Jā es lietoju telefonus aktīvi, bet iPhone nav jālādē 3x dienā ar vienu līdz divām uzlādēm dienai pietik 🙂
  Nexus līnijas tālruņi šo problēmu atrisina tikai daļēji + to komplektācija parasti atpaliek no tā paša ražotāja flagmaņiem. Nav Gorila glass, SD kartes slota, vājāki procesori utt. Atbraucot līdz LV modeļi vairs nav aktuāli.
  Sagaidīšu iPhone5 un uz kādu laiku atpūtīšos no android lietošanas. Un nē neesmu ne Apple ne Google un ne pat Nokia fanbojs, cenšos pirkt tehniku kura viss labāk atbilst manām prasībām.

 4. Pff, ko var cepties, cilvēkam vienkārši nepatīk Androids vairs, nu ko lai dara.
  Pats labu laiku atpakaļ pārgāju no Nokia N70 Music uz HTC Desire un joprojām apmierināts. Nesen draudzene paņēma HTC Desire S, kaut arī viņai teicu, ka nez vai viņai tāds ir vajdzīgs – un ko, cilvēks joprojām apmierināts. Nu gadās kautkādas sīkas nianses, kas tracina, bet neesmu vēl savā mūžā redzējis neko perfektu saistībā ar IT – nu c’mon! Cilvēki izstrādā visādus standartus, vienojas par lietām, kas kā tiks darīts, bet beigu beigās tāpat katrs dara kā zin un nekas līdz galam kopā neiet – nav būtiski vai tas ir telefons, vai dators, vai tīkla iekārta, vai WEB lapa, utt. Un problēmas jau nav tikai starp dažādiem kantoriem, tā paša viena kantora ietvaros cilvēki savā starpā viens otru līdz galam neuztver un taisa brīnumus.

  Ja salīdzina mobīlo OS kā tādu, piemēram iOS, Android un Windows, tad, manā skatījumā, labākais ir Android sava atvērtā koda dēļ. Savus uzlabojumus var iesniegt jebkurš! Nu ok, kamēr šis labojums nokļūs reāli līdz ierīcēm, paies diezgan ilgs laiks un vecākām ierīcēm oficiāli, tāpat šo uzlabojumu gan jau neredzēt. Ņemam Nexus S, novelkam latest sourci no googles un būvējam OS paši 😉 Bet tā jau tikai iespēja, neviens neliek to darīt, tak absolūti var iztikt ar stock un sēdēt uz oficiālajiem update.
  Tāpat stock Android ir pat ļoti veikls – paņem kautkādu telefonu ar normaliem parametriem, uzliec stock ROM, bez visiem ražotāja custom brīnumiem, un paskaties.

  Nu ir zoodārzs ierīču izvēlē, bet nu ja slinkums iespringt, kura labāka, tad ņem to kas liekas labāks un pēc tam mierini sevi, ka tev jau tāpat negribējās meklēt labāko, tapēc jālieto sūds, kurš pašam vairs nepatīk. Šinī jautājumā ar iPhone ir otrā grāvī – izvēlē nekāda, ar katru jauno iPhone, tas kļūst nedaudz labāks pēc parametriem, bet nekādas lielas atšķirības nemaz nav! Vismaz tad nav jāmierina sevi, bet visu var uzvelt Apple 🙂 Android katrs ražotājs piedāvā savu priekštatu par to kādam jābūt telefonam – izvēlies kas tuvāks sirdij 😉

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *