Virszemes digitālā televīzija uz Linux

Kaut gan televīziju, jau dažus gadus, vairs neskatos un nejūtos, ka būtu ko zaudējis, dažādu iemeslu dēļ gribēju to piedzīvināt uz sava datora ar Arch Linux.

Uztveršanai lietoju aparātu, kurš maksāja, apmēram, piecus latus un izskatās gandrīz identiski šim. Komplektā nāca uztvērējs, antena un pults.

Pieslēdzot ierīci pie USB, Linux to atpazina kā ID 15a4:9016 Afatech Technologies, Inc. AF9015 DVB-T USB2.0 stick. Kā jau lielai daļai DVB-T uztvērēju, draiveris bija jāmeklē atsevišķi. Vadoties pēc šīm instrukcijām, nokompilēju Linux kerneli iekļaujot AF9015 draiveri.

Pēc ierīces iedarbināšanas pagāja laiciņš, kamēr sapratu kā pareizi jāmeklē kanāli, jo nepareizi noliktas antenas dēļ signāls nebija gana spēcīgs, lai uztvertu kanālus, un tāpēc domāju, ka daru kaut ko nepareizi.  Pēcāk arī īsti nesapratu ko iesākt ar uzģenerēto failu, jo tas nebija nevienā populārā plejlistes formātā. Pamēģināju to atvērt ar VLC media player un izrādījās, ka tas to saprot ļoti labi. Vairs neatceros ar kādu komandu skenēju kanālus, bet gatavu m3u plejlisti var novilkt no šejienes.

Derētu arī piedzīvināt komplektā iekļauto pulti, bet to citreiz.

Lai skatītos maksas kanālus, atsevišķi nepieciešams iegādāties viedkartes lasītāju, Lattelecom viedkarti un, iespējams, nedaudz pamocīties, lai to visu sakonfigurētu.

LTV7 uz VLC

Secinājumi:

Ja TV netiek lietots regulāri, mājās ir gana jauns dators (nav aizvēsturisks) un nav vēlēšanās tērēt naudu uz dārgu dekoderi, šāds USB puļķis ir tieši laikā.

To, piemēram, varētu lietot TV kanāla strīmošanai internetā, lai draugi, kuriem nav citu iespēju, redzētu savu iemīļoto hokeja spēli, ziņu pārraidi vai ko citu.

 

Update (08.12.2011.): Sākot ar kādu Kernel 2.9.x man vairs draiveri nevajag atsevišķi kompilēt. Šobrīd esmu uz Kernel 3.1.4 un viss strādā out of the box. Pieslēdzu karti pie USB, atveru pleilisti ar VLC un varu skatīties. Sanāca arī piedzīvināt komplektā esošo pulti, ar kuru varu kontrolēt visu ko, ne tikai VLC. 🙂

Join the Conversation

7 Comments

 1. Lai skatītos Lattelecom.tv nepieciešams stabils interneta pieslēgums (IZZI un mobilā interneta lietotājiem tā varētu būt problēma) un, droši vien, ar laiku tas būs maksas pakalpojumus.
  Ar uztvērēju arī kvalitāte būs labāka.

 2. Ja nav noslēpums, Janhouse – kādu linux distributīvu lieto? Es bieži ņemos ar portatīvajiem datoriem, kas nāk bez OS, patreiz neko jēdzīgāku par Ubuntu Netbook neesmu atradis (pamatā pilnas LV un krievu valodas atbalsta dēļ) kā alternatīvu logiem.

  Ir kādi ieteikumi? Varbūt kautko palaidu garām. SuSe nepatika – nav LV valoda + šķita nedaudz piedrazota ar viskautko nevajadzīgu liekot no nulles. Debians atkal likās nedaudz papliks – daudz kas jāliek klāt, lai būtu parastam lietotājam draudzīgs…

  1. Pats šobrīd lietoju Arch Linux, bet parastam lietotājam nekā draudzīgāka pa Ubuntu nav.
   Man ir gandrīz pabeigts raksts par pāreju uz Linux, tajā izklāstīšu savus novērojumus.

   1. mar arī šķiet, ka Ubuntu patreiz, no lietotāju vienkāršības viedokļa, ir labāka alternatīva maksas OS. Ja jau es pamanījos pierunāt savu senci strādāt ar Ubuntu Netbook, tad laikam katrs to var. Žēl tikai, ka specifiskākām ārējām iekārtām mēdz būt problēmas ar atbalsta programmatūru – spilgtākais piemērs ir Canon Selphy fotoprinteris – nu nestrādā zem Ubuntu (vismaz pirms mēneša nevarēju piedabūt).

 3. Cik zinu, tad lattelecom.tv tomēr ir un būs par maksu, tā kā šāds DTV risinājums ir pat ļoti ok. Apsveru patiesībā domu par kāda small form factor PC uzmeistarošanu, lai varētu mājās laist DTV, filmas, mūziku, bildes, torrentus utt. pa tiešu uz TV.
  Paldies par rakstu – noderēs 😉

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *