Ko mana mamma domā par Archlinux?

Ubuntu upgreids, pēc kura parādījās Unity, nepatīkami pārsteidza ne tikai mani un daudzus citus IT cilvēkus, bet arī tos, kuriem Unity bija galvenokārt domāts – parastajiem lietotājiem. Viens no šādiem lietotājiem ir arī mana mamma, kura man nesen palūdza aizvākt Ubuntu no viņas portatīvā datora.

Gari plaši neprātojot, uzliku Archlinux. 😀

Laptops nav no tiem jaudīgākajiem, tāpēc izvēlējos xfce + compiz ceļu (nevar bez izskaistinājumiem 🙂 ). Visas vajadzīgās iekārtas darbojas out of the box (cik nu out of the box “pacman -S …” var būt), nekas nelago, nav nekā lieka.

Rezultātā:

 

2 thoughts on “Ko mana mamma domā par Archlinux?”

  1. Tas gan nav gnome-shell, ko uzliku.
   Bet bija arī problēmas ar dzelžiem. Nezinu ko Ubuntu baro savam Kernelim. Ne pirmo reizi sanāk, ka uz Arch works out of the box, bet uz Ubuntu nē.
   Arch arī mazāk uz diska vietu aizņem, jo netiek instalēti visādi nevajadzīgi krāmi. Un Pacman strādā žiglāk par apt-get (dpkg). Nu jā, un vēl tas, ka tas ir rolling release distro.
   Protams, var arī uz Ubuntu panākt to pašu, bet ja uz Arch mazāk jāpiepūlās un tiek ietaupīti datora resursi, kāpēc lietot ko tik smagu kā Ubuntu? 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.