Pirmie iespaidi par Google music

Šodien sāku lietot Google music. Skaitās, ka tas ir pieejams tikai ASV iedzīvotājiem, bet pietiek no ASV to tikai aktivizēt, pēc tam Google music servisu (izņemot mūzikas veikalu) var lietot no jebkuras IP adreses. Ieslēdzam Tor, tiekam pie ASV proxy, aktivizējam pakalpojumu, izslēdzam proxy. 😀

Galvenais iemesls kāpēc gribēju tikt pie Google music servisa ir tā lieliskā sasaiste ar Android.  Pat ja ikdienā mūziku klausos ļoti reti, pakalpojums likās pietiekoši interesants, lai to pamēģinātu.

Google music piedāvā iespēju mākonī (uz Google serveriem) bez maksas glabāt 20 000 savus augšuplādētus audio failus. Tas nozīmē, ka nebūs atkārtoti jāmaksā par mūziku, par kuru jau iepriekš samaksāts. 🙂

Music manager

Uz Linux pieejamā aplikācija neko daudz nepiedāvā, un ir domāta esošās mūzikas nogādāšanai mākonī. Pieļauju, ka uz Windows ir pieejama līdzīga izskata aplikācija.

Pastāv iespēja datorā ielādēt nopirkto mūziku un norādīt augšuplādes ātruma limitu.

 

Web aplikācija

Kad esošie audio faili ir augšuplādēti, tos var klausīties http://music.google.com. Tiek piedāvāts ierakstus kārtot pēc albumiem, izpildītājiem, dziesmām, žanriem. Var veidot savas pleilistes.

Ja esi slinks, pastāv “Instant mix” iespēja, kas automātiski, “maģiskā” veidā piemeklē līdzīgu mūziku no tās, kura jau ir pievienota bibliotēkā. Neesmu vēl paspējis augšuplādēt visu Music mapes saturu, bet no tā, kas jau ir uploadots, tika veiksmīgi atlasīta līdzīgā mūzika. Nebiju gaidījis, ka šī iespēja strādās kaut uz pusi tik labi. Interesanti, ka mūziku neatlasa pēc iepriekš definētiem žanriem vai izpildītājiem. Daļai no maniem audio failiem nemaz nav norādīts izpildītājs un dziesmas nosaukums, bet tas Google music netraucēja pleilistē iekļaut arī šos skaņdarbus, kas norāda, ka ieraksti tiek analizēti pēc satura.

 

Android aplikācija

Jaunā Google music Android aplikācija beidzot izskatās labi un tiek sasaistīta ar to mūziku, kura glabājas mākonī.

Neatradu iespēju mūziku augšuplādēt uz mākoni, bet pastāv iespēja “Make available offline”, kas automātiski sinhronizēs pleilistes, albumus, izpildītājus, utt. ar mākoni.

Protams, mūziku var arī straumēt, nekopējot uz Android ierīci.

Kopsavilkums

Google music ir noderīgs serviss gan Android lietotājiem, gan tiem, kuriem darba vietā patīk klausīties savu mūziku un negribās satraukties par AKKA/LAA un citu dīvainu iestāžu darbībām, gan tiem, kuriem negribās čakarēties ar mūzikas dublēšanu uz visiem saviem datoriem, gan tiem, kuriem gribās ietaupīt uz diska vietu un priecāties par straumēšanas iespējām. Un “instant mix” fīča palīdzēs ietaupīt laiku, kuru parasti nākas patērēt pleilistes veidošanā.

Būs vēl patīkamāk kad (ja) šis serviss būs pieejams arī Latvijā. Pieļauju, ka ES valstu dažādās autortiesību aizsardzības organizācijas un nespēja vienoties ar tām, ir viens no iemesliem kāpēc Google music šeit vēl nav pieejams. Kamēr serviss oficiāli nav pieejams ārpus ASV, aktivizācijai var mēģināt lietot proxy serverus.

 

Android aplikācija ir forša, nedaudz mulsina, ka nav kārtīgs native klients uz laptopa, bet kopumā, pagaidām izskatās diezgan cerīgi. 🙂

Un kā Tev patīk Google music?

5 thoughts on “Pirmie iespaidi par Google music”

 1. Nekas arī netraucē Tavu satur-atpazīto dziesmu sarakstu nosūtīt attiecīgajām organizācijām, kam interesē uploadotā satura legalitāte. Servisa EULA/ToS ir kas par šo rakstīts?

  1. Nē, bet tur ir rakstīts, ka piekrītot viņu noteikumiem tu apstiprini, ka viss ko augšuplādē ir iegādāts legāli. 🙂
   Ir arī minēts, ka anonīmu statistiku par pirkto mūziku nosūta partneriem, lai pētītu kas un kā labāk tirgojas, bet nav minēts, ka statistika iekļautu lietotāju augšuplādēto mūziku.

 2. Kā lai tiek no LV puses pie Android aplikācijas instalēšanas ? Market nobļaujās ka uz mana tel. nav pieejams dēļ valsts – arī tad ja eju caur Proxy

  1. Hmm, dīvaini.
   Man šķiet, ka tā ir tā pati mūzikas programma, kura vienmēr ir bijusi uz Android aparātiem, tikai updeitota.
   Tiesa, man ir stock Android, nezinu kā ir ar tiem LG/Samsung/HTC modiem.

   Uzgooglē “com.google.android.music.4.0.9.apk”. Pēdējā ir v4.0.9.509, tāpēc vari mēģināt arī “com.google.android.music.4.0.9.509.apk”.

 3. Priecē tas, ka aplikācija jau ir latviešu valodā. Starpcitu arī man neizdevās no marketa viņu novilkt, taču googlē pirmais rezultāts ir uz xda forumu. uzhostēju uz http://o-o.lv/m.apk ja kāds negrib garu linku drukāt. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.