Corel AfterShot Pro – fotogrāfiem linuxistiem

Šodien Twitterī uzzināju, ka publiskai testēšanai nodota Lightroom 4 beta versija. Daudzi mūsdienu fotogrāfi varētu piekrist, ka Adobe Lightroom ir super noderīga programma, bez kuras grūti iztikt. Diemžēl jābēdājas Linux lietotājiem, jo Lightroom darbojas tikai Windows un Mac vidēs. To var darbināt caur Wine, bet tad rodas pārāk daudz problēmas – nav tā vērts.

Nolēmu kārtējo reizi uzgūglēt par Lightroom alternatīvām uz Linux, un man par lielu brīnumu, atradu Corel AfterShot Pro, kura iznāca tikai pirms dažām dienām.

Idejiski un funkcionāli, programma ir Lightroom klons. Klons, kurš darbojas gan uz Linux, gan Windows, gan Mac. Awesome!

Ieimportēju un paspēlējos ar Canon raw (.cr2) formāta bildēm. Viss strādā kā nākas, iespējas ir pietiekoši plašas, un gluži kā ar Lightroom, veicot izmaiņas netiek sabojāts bildes oriģināls.

Licenze maksā 99$, bet ir pieejama 30 dienu izmēģinājuma versija. Ja būs gana laba, būs vien jāpērk, jo šobrīd šajā lauciņā nepastāv pietiekoši labi bezmaksas open source risinājumi. Protams, vēl varētu pavērties p2p ceļš, bet es to neiesaku, ja ir vēlme, lai šī aplikācija izdzīvotu un spētu konkurēt ar Adobes Lightroom.

Vairāk informācija Corel mājas lapā.

Archlinux lietotāji AfterShot Pro var uzinstalēt no AUR – aftershotpro.

6 thoughts on “Corel AfterShot Pro – fotogrāfiem linuxistiem”

 1. Tas priecē, ka šis rīks pēc nonākšanas Corel paspārnē, varētu strauji kļūt populārāks, jo produkts pats par sevi nav diži jauns – ar nosaukumu Bibble kā slēgts maksas softs uz Linux jau kādu laiku bija iegūstams.

  1. Tādus var ieteikt tikai tie, kuri nav lietojuši Lightroom.
   Pamēģini AfterShotPro/Lightroom un RawTherapee, kad jāstrādā ar vairākiem simtiem bilžu. Jūtama liela starpība.

 2. rawTheRAPEe 😀
  *Lēns,
  *Bieži karās, nekorekti funkcionē, vai nefunkcionē (neveido thumbnailus, nepareizi attēlo preview),
  *Lielākā daļu funkciju atbilst parastai attēlu apstrādei nevis RAW eksportam (minimālas bayer demosaic, DR management, noise reduction, utml iespējas)
  *Utt.
  Tad labāk lietot UFRaw.
  Būs jāpamēģina.

Leave a Reply

Your email address will not be published.