Šodienas iekārtu aplauzieni

Kamēr rūteris down, vajadzēja no windows izprintēt dokumentu un padot netu uz laptopiem.

Pirmais failure sanāca, jo windows 7 nesuportē pārāk veco tīkla karti, kuru atradu Jāņa veco datoru lūžņu kaudzē. 😀 Es saprotu, ja nepazīst jaunas iekārtas, bet vecās!?

Otrais fail – ar printēšanu. Kamēr CUPS uz Linux lieliski saprot, ka printerī tinte vairāk kā vajag, uz windows, ar desmito ofisu, tas pirms printēšanas pogas nospiešanas pagaida ~ minūti iefrīzojis, tad pasaka, ka tinte beigusies, tomēr sāk drukāt, izdrukā pusi no lapas (turklāt nerodas iespaids, ka nebūtu tinte), apstājas, un ar to visi prieki beidzas. Interesanti vai uz W7 tie tintes trūkuma paziņojumi regulāri parādās pirms laika un vai tas atkarīgs no ražotāja? Varbūt tur kāda krāpšana aiz tā visa, lai civlēki biežāk jaunus kartridžus pirktu?

Un Linux rūtera piedzīvināšana iebremzē, jo otra tīkla karte daļēji atdeva galus. Un pats rūteri arī nav no tiem spīdošākajiem – pavecs TOSHIBA laptops (pentium 4), ar pa pusei nosvilušu video karti, bez ekrāna un BIOS konfigurējamu tikai no Windows XP (tātad nekonfigurējamu). Tiesa, ja uz tā aparāta sanāk piedzīvināt Linux, strādā tīri jauki. Jau dažus gadus lietoju (sākumā Debian, tad Ubuntu Server un ja izdosies, tad turpmāk Arch). Šobrīd lielākā problēma ir ar CF karti IDE diska vietā (jo kādi 3 IDE diski jau atmira), kurā var iebūtoties tikai no CD, jo USB memory stiku boot nesuportē un no CF kartes (aiz IDE to CF adaptera) iebūtoties nemāk. Varbūt laiks meklēt jaunu kasti? Kaut vai tādu, kura māk no flash atmiņas startēties, lai nebūtu jātur kompaktdisks ar GRUB. 😀

Jā, šādās dienās var novērtēt to cik strauji attīstās tehnoloģijas, un nopriecāties par to, ka aizvien retāk nākas saskarties ar šādiem gadījumiem.

3 thoughts on “Šodienas iekārtu aplauzieni”

  1. Diez kā lai kaut kas normāli strādātu, ja visi dzelži ir vieni vienīgi sūdi un es tur neredzu nekādu aplauzienu, tas ir tikai likumsakarīgi. Bieži nākas redzēt līdzīgus rakstus, kur cilvēki tīksminās par savām miskastēm uzsverot to cik vecas un sapistas tās ir un gaudo, ka viss pakaļā, he he

  2. kas attiecās uz printeriem, tad tā tas ir, piemēram HP daudzās savās iekārtās (ieskaitot laptopu akumulatorus) iestrādā skaitītājus un tā saucamos time bomb, kas pie uzstādītajiem nosacījumiem rada efektu ka iekārta ir bojāta un jāpērk jauna, bet pietiek atjaunot firmware, kad viss atkal strādā līdz nākošajai reizei.

Leave a Reply

Your email address will not be published.